książki
Kategorie:

Zakupy podręczników

Avatar
Opublikowane przez copywriter

Rynek podręczników jest jednym z najważniejszych elementów rynku wydawniczego w Polsce. Jednym z problemów tego rynku jest to, że podręczniki bardzo szybko podlegają zmianom. Z tego powodu tego rodzaju książki rodzice muszą kupować od nowa niemal, co roku. Przekłada się to na wysokie koszty takich zakupów, gdyż podręczniki są kosztowne, zwłaszcza gdy trzeba dokonać zakupów wielu książek jednocześnie.

Jak na razie nie wszystkie szkoły umożliwiają korzystanie z wersji elektronicznych podręczników ze względu na brak dostępu do urządzeń przenośnych dostępnych dla wszystkich uczniów. Do najtańszych należą podręczniki używane. Jeśli można dokonać zakupów takich wersji książek możliwe jest uzyskanie znacznie niższych cen. Zakupy nowych podręczników to znacznie większe ceny za książki.

Koszty zakupów nowych podręczników można obniżyć poprzez zakupy grupowe. Gdy w jednej szkole wielu uczniów ma wykorzystywać te same książki możliwe jest dokonanie zakupów w hurtowni lub księgarni w jakiej można skorzystać z upustów cenowych przy większych zakupach. W ten sposób możliwe jest uzyskanie nawet kilkunastu procenty niższych cen za pojedynczy podręczników. W wielu księgarniach pojawiają się również specjalne promocje, czy wyprzedaży przy zakupie kilku podręczników, czy przy przekroczeniu pewnych kwot przy większych zakupach. Warto z takich okazji korzystać, gdyż pozwala to zmniejszyć koszty zakupu podręczników, zwłaszcza dla kilkorga dzieci. Do najdroższych zaliczają się podręczniki z jakich korzystają studenci.