Kategorie:

Jaki wybrać fotelik na rower dla dziecka?

Avatar
Opublikowane przez admin

Zapaleni cykliści, którzy są rodzicami z pewnością nie mogą doczekać chwili, kiedy zabiorą swoje dziecko w pierwszą przejażdżkę rowerową. Żeby zabrać ze sobą dziecko w przejażdżkę rowerową nie obejdzie się bez odpowiedniego fotelika.

Na co zwrócić uwagę w wyborze fotelika rowerowego? Na pewno nie powinniśmy kierować się ceną. Fotelik obowiązkowo powinien mieć solidne pasy, regulowaną wysokość oparcia, regulację pochyłości fotelika, a także regulację wysokości podnóżków. Dobry fotelik powinno się też w szybki sposób zdemontować. Kiedy już znajdziesz odpowiedni fotelik rowerowy warto pamiętać o tym, by w pierwsza przejażdżkę rowerową udać się w niezatłoczone miejsce, które jest wolne od kurzu i spalin. Powinniśmy unikać także nierówności na jezdni.

Czym powinien się cechować idealny fotelik rowerowy?

Najlepiej na zakupy pierwszego fotelika pojechać z dzieckiem. Będzie o wiele łatwiej dopasować odpowiedni fotelik. Na pewno przy wyborze nie powinniśmy kierować się ceną. Najpierw liczy się wygoda dziecka, nie warto oszczędzać. Na pewno bardzo ważną kwestią są pasy. Pasy powinny być długie, regulowane a także wyposażone w bezpieczny zatrzask, którego dziecko nie będzie w stanie odpiąć. Najlepiej, by pasy miały podwójną regulację i bardzo mocny zatrzask. Kupując fotelik rowerowy warto także zadbać o to, by ten mógł rosnąć wraz z dzieckiem. Warto wybrać fotelik z regulowaną wysokością oparcia. Jeśli wybierzemy funkcję regulacji pochyłości fotelika, an pewno przyczynimy się do poprawy komfortu dziecka. To dobra opcja dla tych maluchów, które lubią sobie uciąć drzemkę w czasie jazdy. Ważna też jest regulacja wysokości podnóżków. Trzeba także pamiętać o tym by dobrać dla dziecka odpowiedni kask. Idealny fotelik będzie się cechował także szybkim demontażem.

Co znajdziemy na rynku wśród fotelików rowerowych?

Warto zwrócić uwagę na fotelik rowerowy hamax siesta, który jest mocowany na bagażnik. Fotelik jest bardzo lekki (waży jedynie 4,3 kg), przeznaczony dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia, jednak najbezpieczniej zacząć wozić dziecko w foteliku rowerowym po ukończeniu 2 lat. Maksymalny udźwig fotelika wynosi 22 kg. Fotelik wyposażony jest w regulowane oparcie (możliwość położenia oparcia do 20°), uchwyt do bagażnika rowerowego, 3-punktowe szelki zabezpieczające, które posiadają dodatkową sprzączkę na pierwsi, w celu łatwiejszego i szybkiego przypięcia dziecka.