poradnia dietetyczna
Kategorie:

Wartość masy ciała a rodzaj otyłości

Avatar
Opublikowane przez copywriter

Coraz więcej specjalistów podkreśla fakt, że analiza składu ciała pozwala nam na stwierdzenie stopnia otyłości w najbardziej rzetelny sposób. Otóż jak się okazuje samo ważenie nie jest wiarygodną miarą poziomu naszego otłuszczenia. Powinniśmy zatem zdawać sobie sprawę z faktu, że masa ciała nie zawsze przekłada się na stopień otyłości. W tym celu bardzo często specjaliści nie zalecają korzystać ze wskaźników BMI. Otóż jak wiemy nie są one zupełnie wiarygodna miara określania stopnia naszej masy. Jak się okazuje nie uwzględniają one wielu czynników koniecznych do stwierdzenia zawartości poszczególnych tkanek takich jak tłuszczowa oraz mięśniowa w naszym organizmie. Jak więc się okazuje wskaźnik ten nie jest odpowiedni do określania takich pomiarów.

Niejedna analiza składu ciała wykazała, że wysoka masa ciężaru ciała z całą pewnością nie musi wskazywać na stopień otyłości. Otóż jak wiemy pewne czynniki takie jak umięśnienie masy także znacznie podwyższa jego wagę. Jak wiemy jednak w takim przypadku nie mamy do czynienia nawet z najmniejszym stopniem otyłości. Wydaje się więc, że powinniśmy wykonywać jak najbardziej rzetelne pomiary składu naszego ciała. Taki pomiar możemy zrobić w poradni DietGood.

Duży ciężar masy z całą pewnością nie przekłada się na stopień otyłości. To zawartość tkanki tłuszczowej może nam obrazować stopień otłuszczenia naszego organizmu oraz dodatkowo wskazywać na rodzaj otyłości. Z całą pewnością więc badanie pomiarów masy naszego ciała powinno wskazywać na zawartość tkanki tłuszczowej jak również mięśniowej w naszym organizmie. Wskazywać powinna ona także na poziom wody. Badanie możemy zrobić w praktycznie każdej poradni dietetycznej.