Kategorie:

Spływy kajakowe

Avatar
Opublikowane przez mateusz

Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie urlopu wypoczynkowego jest udanie się nad Pojezierze Pomorskie. Dostępnych jest tam wiele szlaków kajakowych, które gwarantują, że spędzony czas będzie obfitował w niezwykłe emocje. Na dodatek możliwe będzie podziwianie dzikiej natury i obcowanie z jej pięknem.

Na co jednak powinno się zwracać uwagę przed wybraniem się na spływ kajakowy? Przede wszystkim należy się zastanowić czy ma to być wyjazd zorganizowany czy na własną rękę. Wszystko jest zależne od tego jakie posiadamy doświadczenie. W przypadku, gdy nie jest one zbyt wielkie lub żadne to najlepszym pomysłem jest zdecydować się na takie, które jest organizowane przez kogoś. Pozwala to na zapoznanie się ze wszystkimi zagadnieniami, a na dodatek odciąża nas od żmudnych przygotowań sprzętu oraz planowania trasy. W tym przypadku organizator jest odpowiedzialny za wszystko – od samego spływu, poprzez zakwaterowanie i na pożywieniu kończąc. Bardziej doświadczeni kajakarze wybierają zazwyczaj działanie na własną rękę. Ich najbardziej interesują wyprawy traperskie, czyli takie, które niosą znamiona szkoły przetrwania. Wolą decydować sami o miejscu noclegu oraz o tym jak i kiedy pokonywać rzekę. Spływy kajakowe Drawą są więc polecane zarówno dla początkujących, jak i osób które posiadają już znaczne doświadczenie w tego typu atrakcjach. Musimy się liczyć z tym, że na naszej drodze mogą wystąpić jakieś przeszkody.

Wtedy konieczne jest przenoszenie kajaków oraz całego wyposażenia. Jest to powszechne zjawisko, ponieważ takie przeszkody występują na wszystkich szlakach kajakowych w Polsce. Mogą to być elektrownie wodne, hodowle ryb czy progi wodne. Wiedzieć należy równie, że przy wjeździe na teren parku narodowego, trzeba posiadać stosowny bilet, który upoważnia do pokonywania tych szlaków kajakowych. Z tego powodu dobrze jest współpracować z firmą, która zajmuje się organizacją tego typu spływów – pozwala to na zaoszczędzenie czasu, który poświęcilibyśmy na załatwianie stosownych pozwoleń oraz biletów.