zabawki
Kategorie:

Piszcząca zabawka

Avatar
Opublikowane przez copywriter

Ostatnio opublikowano ankietę na najbardziej przerażającą zabawkę. Okazało się, że do tego typu zabawek zaliczały się zabawki mówiące i piszczące. Rzeczywiście, usłyszenie takiej zabawki w środku nocy może być przerażające, tym bardziej jeśli mamy pewność, że nikogo w pokoju nie ma i nikt danej zabawki nie mógł nacisnąć. Niemniej jednak jest to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o zabawkę dla dziecka.

Zabawki piszczące to takie, które po dotknięciu wydają pewien odgłos. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to zabawka dla niemowlaków. Jeśli dziecko jest nieco starsze, warto pokusić się o zakup tak zwanej zabawki mówiącej, które wypowiada konkretne słowa takie jak: mama, tata i tak dalej.
takie zabawki potrafią naprawdę wiele nauczyć. Dziecko poznaje w ten sposób pierwsze słowa, uczy się odpowiednich reakcji – szczególnie jeśli zabawki potrafią powiedzieć takie słowa jak: kocham cię, dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry i tak dalej. Jest to jednak z niewielu
zabawek, które naprawdę mogą nauczyć dziecko czegoś nowego, ale przede wszystkim pozytywnego. Mogą to być nie tylko lalki dla dziewczynek, ale również misie dla chłopców. Wszystko zależy również od zainteresowań dziecka. Równie dobrze może być to bowiem mówiący robot, jeśli tylko dziecko lubi takie klimaty i się w nich odnajduje. Warto jednak przed zakupem konkretnej zabawki zapytać dziecko, co chciałoby dostać na urodziny, pod choinkę i tak dalej, aby potem zabawka nie trafiła w kąt i nie doczekała się dorosłości nietknięta.