Kategorie:

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Avatar
Opublikowane przez admin

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji, różniącej się od tej, którą stosujemy na pozostałych partiach twarzy. Widać na niej pierwsze oznaki zmęczenia, ale i upływającego czasu. Co zrobić, by na długo pozostała gładka i świetlista?

Skóra pod oczami – specyfika

Skóra pod oczami jest nawet kilkukrotnie cieńsza od tej na reszcie twarzy. Jest również bardziej podatna na przesuszanie – głównie dlatego, że mieści się na niej niewielka ilość gruczołów łojowych.  Te cechy sprawiają, że na skórze pod oczami szybciej pojawiają się zmarszczki.

Innym, częstym problemem jest również koloryt. Prześwitujące naczynka krwionośne dają efekt „podkówek”, a zbyt mała ilość snu często skutkuje opuchlizną. Wszystkie te przywary znacząco wpływają na ogół estetyki twarzy.

 

1. Nawilżanie

Nawet, jeśli masz cerę tłustą, skórę pod oczami powinnaś intensywnie nawilżać, a nawet natłuszczać. Używaj treściwych kremów, które dodadzą jej elastyczności. Pożądane składniki aktywne to kwas hialuronowy, koenzym Q10, alantoina.

2. Termiczna pielęgnacja

Opuchliznę i niezdrowy koloryt zniwelujesz, gdy zapewnisz skórze pod oczami regularne ochładzanie. Przykładaj do niej kostkę lodu lub schłodzone łyżeczki, a obrzęk szybko zniknie.

3. Uważaj na korektory

Pod oczy często nakładamy korektor, który ma przykryć cienie i zasinienia. Zwracaj uwagę, by nie miał on silnych właściwości wysuszających. Znajdź produkt łączący dobre krycie z nawilżeniem.

4. Delikatny demakijaż

Wykonując demakijaż oczu, pamiętaj o wykonywaniu delikatnych ruchów. Nie naciągaj skóry i nie przyciskaj płatka do niej zbyt mocno. Również kosmetyki pielęgnacyjne nakładaj bardzo ostrożnie (najlepiej wklepując).

5. Moc witaminy A

Raz na jakiś czas nałóż na skórę pod oczami ampułkę z witaminą A, która intensywnie ją odżywi.

6. Latem pamiętaj o okularach

Okulary przeciwsłoneczne chronią nasz wzrok, ale także mogą zapobiegać szkodliwemu wpływowi promieni UV na skórę.

 

Jak widzisz – pielęgnacja skóry pod oczami nie jest skomplikowana. Aby dobrać odpowiednie produkty, zasięgnij porad na stronach internetowych takich jak https://sklep-naturmed.pl .