Kategorie:

Peelingi – rodzaje wielofunkcyjnych kosmetyków

Avatar
Opublikowane przez admin

Do twarzy, ciała czy skóry głowy – peelingi nadają się do pielęgnacji rozmaitych partii ciała oraz zwalczania różnych problemów. Ważne, by cechowały się naturalnym składem oraz bogactwem składników odżywczych. Czy wiesz, jakie peelingi stosować w zależności od oczekiwanych efektów?

Peeling – kosmetyk niezastąpiony

Złuszczanie martwego naskórka jest ważne w przypadku wszystkich cer – nawet tych nieproblematycznych. Gromadzący się w porach skóry łój, zanieczyszczenia oraz martwe komórki mogą powodować powstawanie krostek, szorstkość i utratę zdrowego kolorytu skóry. Sposobem, by temu zapobiec jest stosowanie peelingów, które uwalniają pory skóry, pozwalają im lepiej wchłaniać cenne składniki kremów, a także dodają skórze gładkości i blasku.

Peelingi do twarzy. Jaki wybrać?

Wśród peelingów do twarzy wyróżniamy preparaty ziarniste oraz enzymatyczne. Pierwsze zalecane są posiadaczom skóry grubej, łojotokowej, z kolei peelingi] enzymatyczny to propozycja dla cer wrażliwych i naczynkowych.

Peeling do ciała – must have

Każdy z nas od czasu do czasu powinien sięgnąć po peeling do ciała, który wygładza, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji oraz dodaje skórze niesamowitej miękkości. Peeling do ciała powinien mieć wyraźne drobiny ścierne, które dokładnie usuną martwy naskórek.

Peelingi do skóry głowy?

Często o tym zapominamy, a jednak skóra głowy także wymaga złuszczania – to konieczne dla dobrej kondycji cebulek włosów. Peelingi do skóry głowy zapewniają naszym kosmykom szybszy wzrost, a nam samym delikatny, przyjemny masaż.

Peelingi do ust

Nie zapominajmy również o ustach, które są szczególnie podatne na pierzchnięcie. By stale wyglądały zniewalająco, sięgajmy po peelingi do ust – nieco delikatniejsze, formułowane na bazie cukru.

Jeśli poszukujesz naturalnego kosmetyku ścierającego, doskonałe peelingi do różnych partii ciała znajdziesz na stronie