Kategorie:

Jaką odzież rowerową wybrać?

Avatar
Opublikowane przez admin

Każdy rowerzysta wie, że komfort aktywności fizycznej nie zależy wyłącznie od sprzętu, ale i jakości sportowej odzieży. Czy wiesz, w co powinieneś zaopatrzyć się przed wyruszeniem w długą trasę?

Odzież rowerowa znacznie zwiększa komfort uprawiania kolarstwa – zarówno górskiego, jak i miejskiego. Jeśli decydujemy się na regularną aktywność tego typu, nie warto poprzestawać na zwykłych, bawełnianych, „sportowych” ubraniach, w których np. ćwiczymy w domowym zaciszu.

Ubrania termoaktywne

Oddychające spodnie rowerowe oraz dopasowana koszulka to gwarancja najwyższego komfortu podczas jazdy. Ważne, by dopasować tego typu ubrania do aktualnie panującej pory roku. W chłodniejszych porach zwróć uwagę na to, by materiały odzieży były zarówno oddychające jak i ocieplane, zaś latem postaw na doskonałą termoregulację.

Odpowiednie obuwie

Stabilne obuwie o dobrze dostosowanej podeszwie to must have każdego kolarza. Buty powinny dobrze trzymać się pedałów, jak i sprawdzać się, gdy zechcemy zejść z roweru i zrobić sobie krótki spacer. Jak dobrać odpowiednie buty? Poszukaj wskazówek w sieci, na przykład na stronie https://vtc-bikes.pl.

Rękawiczki rowerowe

Długa trasa oznacza długi kontakt dłoni z kierownicą. Często skutkuje to odciskami, którym zapobiegniemy stosując odpowiednie rękawiczki. Pozwolą one również na zapobieganie pocenia się dłoni.

Nakrycie głowy

Niezbędne podczas upałów, ale i chłodniejszych pór.

Ochraniacze i kask

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie podczas jazdy – jej podstawy to ochraniacze i (koniecznie) kask, nawet, gdy wybierasz się na spokojną przejażdżkę po mieście.