Kategorie:

Fishboard- wybierz odpowiednią fiszkę dla swojego dziecka

Avatar
Opublikowane przez admin

Duże miękkie kółka, odpowiednio wyprofilowany deck, miękkie tracki. Fishboardy, czy fiszki idealnie nadają się do jazdy po mieście. Czym jest fishboard?

To odmiana klasycznej deskorolki, która nie nadaje się do wyczynowej jazdy na deskorolce. Za to można na niej sprawnie i szybko jeździć po chodnikach, placach, ulicach miejskich czy skwerach.

Niewątpliwą zaletą tych desek jest to, że świetnie sobie radzą z wybojami i nierównościami. Osiągają także dużą prędkość i są bardzo zwrotne. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wytworzona deskorolka fiszka, to najczęściej spotyka się blat, który w całości wykonany jest z plastiku lub specjalnego tworzywa sztucznego.

Wybieramy odpowiednią fiszkę dla dziecka

Decydując się na zakup fiszki, trzeba zwrócić uwagę na szerokość, materiał decku, a także układ jezdny. Szerokość deskorolki ma duże znaczenie, przeważnie tradycyjne fiszki mają około 6 cali szerokości. Szerokość trzeba dostosować do rozmiaru buta.

Jeśli nosimy rozmiar buta 44, to z pewnością odpowiednia będzie szersza deska. Warto pamiętać o tym, że szerszy blat będzie „wydłużał” manewr skręcania. Materiał decku? Najczęściej spotyka się fiszki, które są wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu fiszka jest wytrzymała i lekka.

Wybierając fiszkę, trzeba także zastanowić się nad układem jezdnym. Pierwsza fiszka powinna być wyposażona w łożyska ABEC-7 oraz pouliretanowe szerokie kółka, które amortyzują wstrząsy i poprawiają komfort poruszania się po nierównych miejskich ulicach i chodnikach.

Jak dobrać deskorolkę fiszkę dla swojego dziecka? Tak jak każdą deskorolkę, żeby dobrać odpowiednią fiszkę, trzeba wziąć pod uwagę wzrost i wagę dziecka. Im jesteśmy mniejsi i chudsi, tym fiszka powinna być mniejsza. Na poszukiwania odpowiedniej deski trzeba poświęcić trochę czasu. Na rynku dostępna jest m.in. deskorolka meteor fiszka FishBoard. To deskorolka wzorowana na deskach z lat 70-tych i 80-tych. Wyposażona w płynnie działające łożyska ABEC-7 oraz pouliretanowe szerokie kółka, które amortyzują wstrząsy, działa sprawnie i poprawia komfort. Fiszka ma niewielkie wymiary, dzięki czemu ma dużą zwrotność i można szybko zmienić kierunek jazdy, a dzięki perforowanej wyprofilowanej platformie stopy cały czas mają doskonałą przyczepność, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

 

Polecamy serdecznie www.rowertour.com