Kategorie:

Planujesz zakup hulajnogi? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Avatar
Opublikowane przez admin

Kółka, podest i kierownica przytwierdzona do drążka- tak wygląda typowa hulajnoga. Niby wszystkie modele są takie same, ale zakup hulajnogi to nie taka prosta sprawa. Trzeba się zastanowić, czego tak naprawdę szukasz.

Czy ma to być prezent dla dziecka? A może sam zamierzasz korzystać ze sprzętu? Czy będziesz przemierzał na hulajnodze alejki w parku, czy może hulajnoga będzie twoim pojazdem do pracy?

Hulajnogi można podzielić na kilka grup. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na przeznaczenie hulajnogi (dla dziecka, dla nastolatka, dla osoby dorosłej), ważną sprawą są też kółka (różnią się profilem, wielkością i twardością).

Wśród modeli możemy wybrać hulajnogę klasyczną i składaną. Jeśli chodzi o model klasyczny to podest na stopę i kierownica są ze sobą połączone, w modelu składanym można te elementy złożyć. Model składany na pewno jest wygodniejszy w przechowywaniu (zajmuje mniej miejsca).

Hulajnogi dla najmłodszych i dla nastolatków

Hulajnogi dla najmłodszych nie umkną niczyjej uwadze. Modele wyglądają jak miniaturki, często bywa tak, że są wykonane z plastiku i podparte trzecim kołem.

Dla maluchów świetnym rozwiązaniem będą hulajnogi mikro. Hulajnoga dla dzieci od 0 do 3 lat wyposażona jest w system przednich kół skrętnych, które poprawiają komfort i zwiększa frajdę z jazdy, a kauczukowe kółka na łożyskach maszynowych zapewniają ciche i lekkie toczenie, szerokość podestu to 220 mm. Wśród hulajnóg Micro znajdą się także modele przeznaczone dla dzieci od 3 do 6 lat, a także od 6 do 13 lat.

Hulajnogi dla nastolatków są nieco mniejsze od tych, które są przeznaczone dla dorosłych, mają także mniejszy udźwig. Przeznaczone są dla osób o wadze około 50 kg.

Hulajnogi dla dorosłych poradzą sobie z większym obciążeniem maksymalnie do 120 kg. Oprócz przeznaczenia wyróżniamy także hulajnogi, których napęd stanowi siła mięśni, a także hulajnogi elektryczne. Hulajnogi, które posiadają akumulator, niewiele różnią się od klasycznych. Jednak znacznie częściej spotyka się te modele wraz z zamontowanym siedziskiem. Oczywiście za hulajnogę elektryczną zapłacimy znacznie więcej niż za hulajnogę klasyczną. Na rynku spotkamy także modele z różną ilością kółek. Najpowszechniejsze są hulajnogi z dwoma kółkami, ale można także spotkać modele trójkołowe i czterokołowe. Rozmiar kółek też ma znaczenie: jeśli chcesz jeździć spokojnie, wybierz kółka, które mają do 120 mm średnicy, duże koła rozwijają dużą prędkość i odznaczają się także mniejszą przyczepnością. Hulajnogi z dużymi kołami nie są polecane dla osób, które dopiero uczą się jeździć.

Wszystko to znajdziesz na www.rowertour.com